Axkid

Informace o testování

Švédsko má ve skupině dětí 0-6 let nejnižší míru úmrtnosti na světě. Axkid je švédská společnost, která se v oblasti dětských autosedaček řídí nejnovějšími testovacími normami.

PLUS TEST

Švédský Plus Test je dobrovolný doplňkový test, který provádějí ti výrobci, kteří chtějí prokázat vlastnosti výrobku v mnohém převyšující povinné požadavky pro schválení dětské autosedačky.Plus Test také měří sílu, které je vystaven krk dítěte v případě čelního nárazu.Plus Test je doplňkový test, prováděný u dětských autosdaček, určených pro švédský trh.Autosedačka, která prošla Plus Testem poskytuje dítěti ještě větší bezpečnost, úspěšné absolvování testu je známkou autosedačky nejvyšší kvality.

ECE

Písmeno E je evropské označení, řízené normou ECE 44, tzn.E je označení Evropy, zatímco ECE je Ekonomická komise Spojených národů pro Evropu.Ochranné prostředky jsou v současné době testovány podle nejnovější verze (ECE R 44.04), ale na trhu existují i výrobky, testované podle předchozí verze (ECE R 44.03) .Testování probíhá v jedné z 15 zemí, které přijaly ECE R 44 a výsledné schválení je potom platné automaticky ve všech těcht zemích.

REACH

Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH) je nařízení EU, které nahrazuje velké části zákonů o chemických látkách.Bylo zavedeno do praxe v EU před červnem 2007 a od stejné doby i ve Švédsku.Nařízení vstoupilo v platnost v celé EU 1.6.2007, ale jednotlivá ustanovení REACH vstupují v platnost postupně po etapách

FOLKSAM

Švédská pojišťovací společnost Folksam testovala 17 různých dětských autosedaček, dostupných na švédském trhu pro děti od 9 měsíců do cca 4 let.Všichni rodiče si přejí, aby jejich dítě cestovalo v autě bezpečně a to je téma, které zaměstnává mnoho lidí. Společnost Folksam se proto rozhodla testovat dětské sedačky jako způsob pomoci rodičům vybrat tu nejlepší možnou sedačku.Axkid Minikid a Axkid Rekid byly oceněny jmenováním Bra Val, doslova "dobrá volba".

BÄST IN TEST

Bäst-i-test.se jsou švédské internetové stránky, které porovnávají vyhodnocení a výsledky spotřebitelských tesů, poskytují nestranné názory a hodnocení spotřebního zboží.Testy jsou velmi nekompromisní a provádějí je nejrůznější odborníci, všichni vysoce erudovaní v konkrétních oblastech.Internetové stránky zahrnují výrobky v různých cenových hladinách a poskytují doporučení, která pomohou s výběrem nejlepší koupě s ohledem na výši vašeho rozpočtu.

SMARTSON

V průběhu 4 týdnů testovalo 12 rodin autosedačku Axkid Duofix .Při zkoušení se hodnotily vlastnosti autosedačky na krátkých i dlouhých cestách. 92% z 12 testovacích rodin prohlásilo, že by výrobek doporučili.

CCC

Obecně známé značení CCC (The China Compulsory Certificate - povinný certifikát pro Čínu) je povinné bezpečnostníoznačení pro výrobky dovážené, prodávané a používané na čínském trhu.Označení CCC je povinné pro zboží, vyrobené v Číně i pro zahraniční, dovezené produkty.

Ke stažení

Kde nás najdete

Axkid
Stavební 57
Poděbrady V, 290 01

tel.: +420 727 981 815
info@axonkids.cz

Nejčastější dotazy